Prof. dr Galjina Ognjanov: ”Martin nas ponovo podseća na veliku prednost opredeljenja da mislimo malo.”
Categories ARK ambasador, PR EKSPERTRazgovarali smo sa redovnom profesorkom na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, Galjinom Ognjanov o značaju projekta ARK za stručnu javnost. Kao ekspert za PR, jedan od osnivača strukovnog udruženja DSOJ i član akademske zajednice koja oblikuje umove iz oblasti odnosa sa javnošću i tržišnih komunikacija, poznata je kao osoba čija stručna reč ima težinu, a podrška značaj. Ponosni smo na činjenicu da će biti naš dragi gost 12. maja 2018. godine.
#1 Da li i zašto mislite da je dolazak stručnjaka kao što je Martin bitan za stručnu javnost? Kome su potrebna znanja o brendu? Ko ima da nauči iz onoga što Martin govori?
Martin je jedan od najčitanijih autora u oblasti marketinga, marketinških komunikacija, kreiranja i promocije brenda. O ovim pitanjima piše i govori na vrlo slikovit, interesantan i pre svega, veoma originalan, ali i realan način. Iz njegovih knjiga, pa čak i kada mislite posve drugačije, možete dobiti nove ideje i videti svet s druge strane ogledala. Upravo mogućnost sagledavanja sveta tržišta iz različitih vizura predstavlja ključnu veštinu u marketingu. Stoga, svi oni koji pretenduju da kreiraju brendove i upravljaju njihovim životnim ciklusom treba da poslušaju, pročitaju i razmisle o onome što Martin govori.
#2 Neki od članova tima su Vaši bivši studenti. Kako ste se osećali kao profesor, kada ste čuli da su se upustili u ovakav poduhvat?
Bila sam ponosna i radosna. Kao nastavnik, najsrećnija sam kada su moji učenici skloni prihvatanju novih izazova, kada i po završetku studija nastoje da doprinesu proširenju obuhvata znanja kako za sebe, tako i za društvo u kojem žive. Hvala Vam na tome!
#3 Martin je stručnjak koji se bavi brendovima i biznisima širom planete, uvažavajući sve specifičnosti kultura u kojima posluje. Šta je ono čemu se najviše radujete da čujete, a što ste videli na agendi događaja?
Zanimljiv je povratak kvalitativnim podacima. U eri velikih baza podataka i pokušaja da se sve kvantifikuje, zapravo se dodatno ističe značaj činjenice da je svaki pojedinac drugačiji, da se životne situacije menjaju, i da stoga ne možemo razumeti potrošače bez posmatranja i učestvovanja u njihovim životima tokom kojih donose brojne odluke. Čini mi se da nas Martin, u duhu najkreativnijeg slogana dvadesetog veka proizašlog iz agencije DDB (Doyle Dane Bernbach) za automobil Buba, ponovo podseća na veliku prednost opredeljenja da “mislimo malo”. Srećna sam zbog toga.